Evelyn Lumi ja Lantsh

Toiduklubi “Toiduga sõbraks” üks oluline eesmärk on kogemuste ja teadmiste jagamine. Meil käivad tihti külas inimesed erinevatest eluvaldkondadest, kes jagavad oma toiduga seotud mõtteid ja kogemusi. Mõni aeg tagasi käis meil külas Evelyn Lumi, restorani Lantsh asutaja ja juhataja.
Evelyn on töötanud Olde Hansas ja Eesti Raudtees.
Ta on elanud Ameerikas, võtnud kaalus arvestatavalt juurde ning langetanud 10kg väga lühikese ühekuulise perioodi jooksul. Evelyni jaoks on toit tänaseks ennekõike kütus, mis tagab elukvaliteedi – tervise ja energia. See ei ole aga alati nii olnud.

Evelyini huvi toitumisteema vastu algas sellest kui tema abikaasa invaliidistus haiguse tagajärjel. Kaasa tervisemurede lahendamiseks asus Evelyn uurima erinevaid tervise, elukvaliteedi ja läbipõlemisega seotud teemasid ning jõudis toitumise juurde. Ta on selle kohta palju lugenud ja õppinud. Eneselegi üllatuseks avastas ta, et paljud inimesed ei tea, millist mõju söök nende elule omab, vajalike toitainete kättesaamisest rääkimata. Selle probleemi lahendamisse ongi ta viimaste aastatega oma panuse andnud. Suurimaks veaks, mida inimesed söögiga seoses tihti teevad, on ka portsjonite liigne suurus. Mitte keha vajaduste järgi vaid mingist emotsionaalsest tungist tulenevalt.

Eineke_logo - Copy

Ühel päeval, kui toita oli kolm last ja mees, leidis Evelyn, et turul on ruumi ja vajadust toidukoha järele, mis keskendub kvaliteetse ja täisväärtusliku igapäeva toidu pakkumisele. Tuli mõte luua lõunarestoran Lantsh (uus nimi: eineke). Täisväärtuslik toit tähendab tema jaoks sellist sööki, kus ennekõike on piiratud suhkru ja jahu koguseid. Tema eesmärk on vähendada oma klientide jaoks söögiga seotud riske (rasvumine, veresuhkru kõikumine, toitainete defitsiit, madal energiatase jne) nii, et inimesed ise seda ei teagi ning sellele mõtlema ei pea. Kõige populaarsemaks roaks, üllatuslikul moel, sai Lantshis aga mitte salatid vaid hoopis šnitsel . Vahepeal Lantshi menüü laienes ja toimus ka omanike ja nime vahetus. Nimeks on nüüd Eineke. Evelyn on seal edasi menüü osas oluline konsultant, menüüga saad lähemalt tutvuda http://www.lantsh.ee või facebookist EINEKE . Toite saab tellida ka koju/kontorisse ning kohapeal valmistatakse toite ka erivajadustele (diabeet,kolesterool) vastavalt, tellimustööna. Näiteks taimetoitlastele pakutavast on saadaval lektiinivabad road.

“Naistena on meie ülesanne tagada oma pere toidulaua mitmekesisus ja menüü kvaliteet. Meie ju oleme need, kes teevad peamised ostud toidupoodides ning enamiku koduseid sööke. Seega on tervis meie vastutus”, ütleb Evelyn. Tihti on näiteks lastega keeruline, sest tervislikud valikud ei kõneta neid. Eriti kui nad on teisiti harjunud. Siin aitab aga enamasti ainult järjepidevus, selgitustöö ja valikuvariantide vältimine.

Just nüüdsama käis Evelyn koos oma lastega Terevisioonis rääkimas sellest kuidas vähendada pere suhkrutarbimist. Vaata seda klippi siin.
safe_image.php

Evelyn soovib kõikidele jaksu söömisharjumuste parendamisel ning kutsub kõiki Einekeni sööma. Kontakt reenika@naturalfood.ee, 56457180

 

Ps. restoran eineke pakub Sulle eripakkumise. Saad restoranis tellimusega kaasa tasuta värske mahla omal valikul, kui mainid salasõna “toiduklubi”.

eineke eripakkumine-1

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s